CMN Cup - Most - Neděle 3.5.2009 - report

28.01.2009 19:49

Tak a je tady další poznávací zkušenost. CMN Cup jsou závody na 7 kol, kde se na taktiku prostě nehraje. Srát tam pořád plnej, to je heslo dne. Myslím, že drobná nervozita (spíš stress jako kráva) si určitě najdou své pole působnosti :)

Přátelé a kamarádi, první závodní sprint v jednotlivcích a vlastně i první letošní Most máme za sebou a byl to MAZEC !!!! Přejímka a registrace jezdců začínala od 10 hodin, tak jsme jako správní nadrženci dorazili o půl hodiny dřív a to jsme jeli celou cestu vážně pomalu :-) . Jelikož už tam byl Corelák od večera (větší nadrženec než my) tak nám držel místo a nakonec se tam vytvořil velice příjemný koutek známých tváří s přátelskou atmosférou. Přidali se k nám i kluci ze Sranda Teamu (MiP , Dawe02 a neodmyslitelná součást Jita002), dále V2 (Pimpis a Šiňďa), Kaczer (kterého jsem zaslepen vidinou závodů ráno vzbudil), Plejba a další. Po registraci a převzetí transpondérů začalo vybalování věcí, přípravy motorek (nepoučitelný MiP začal opět měnit destičky i přes naše varování že to posledně nedopadlo dobře) :-) a celé to bylo proloženo neustálým tlacháním a zdravym hecováním. Počasí nám přálo a vše se tvářilo naprosto idilicky. Dorazil i Nofear4 (samostatnej živočišnej druh) opět po ose na laminátech a začli jsme se chystat na první trénink. Skupiny byly děleny na Fast a Medium a já se Stepou jsme byli přihlášeni do Media. Začínal ale Fast, takže jsme měli stále dostatek času na přípravu.. Kluci lítali po trati jak smyslů zbavení (v dobrém slova smyslu) a Nofear si na brzdách díky výrazně pomalejšímu jezdci zažil i svou doposud největší krizovku, kterou ovšem jak zázrakem ustál a zastavil těsně před svodidly po projetí kačírku. Pak jsme šli na trať mi a začalo naše seznamování s tratí. Časy se oproti poslednímu podzimnímu ježdění výrazně posunuly dolu, žádná krizovka a tak byla spokojenost maximální. Dále následovala kvalifikace opět dělená po skupinách, kde jsme si já i Stepa zajistili přímou účast v závodě a já (musim se pochlubit) J jsem dosáhl 9 nejlepšího výsledku v kategorii Medium. Klukům to ve Fastu lítalo taky pěkně, vteřinky šly dolu jak po másle a tak byla nálada stále lepší, i když skupina Fast to měla díky pádu jednoho z jezdců přerušeno a následně přesunuto až po nás. Nakonec proběhl ještě jeden trénink, kde jsem zajel dokonce 2 nejlepší čas v dané kategorii a blížil se závod, který byl však již bez rozdělení skupin. Na startu jsme si z celku zajistili já 28 pozici a Stepos 35 pozici z 38 kvalifikovaných jezdců. A došlo na nejhorší. J Vyrovnali nás start, vypustili do zahřívacího kola a znova vyrovnali na start a začlo nám být jasné, že tady už jde do tuhého. Největší rozdíl startu oproti CEC2 bylo, že zde se startuje z pevného postavení na roštu a jaké bylo v CEC2 před startem ticho, tak takový byl tady řev z motorek. Mávnutí červenou vlajkou, motor do otáček červené světlo se rozsvěcí a po zhasnutí se těch 38 nadrženců řítí vstříc očekávanému masakru v první šikaně na konci cílovky. Vlastně 37, protože Stepa se na to vysral a pozvolným rozjezdem se jal opřený o nádrž z povzdálí sledovat tu hromadu co se stane v šikaně ze startovního pole :-) . Nakonec jsme se tam více či méně všichni poskládali a jelo se dál. Já měl start celkem slušnej, ale postupem času se okolo mě ti rychlejší zase prohnali a já tak na konec závodil vlastně jen litrovou GSX-R, co startovala přede mnou a v posledním kole se mi jí povedlo předjet a dojet před ním. V závodě nakonec jen dva pády, z nichž jeden byl bohužel MiP (a zase jsme u těch destiček), který doháněl svůj pokažený start a na konci cílovky se na brzdách ,,zkontaktoval“ :-) se zadním kolem Ducati a bylo po nadějích (naštěstí jen kosmetika) . Ve výsledku jsme tedy zkončili já na 26 místě a Stepa díky svému brutálnímu finiši na cílovce na 35 místě. Jsme stále v celku a tak spokojenost veliká. Nakonec časy: Majkl31- na podzim 2:02:05, nyní 1:55:353 , takže –7s a Stepos79 – na podzim 2:30, nyní 1:58:041, takže –32s !!! :-) Nějaké fota co se povedlo pořídit, dodáme do konce týdne. Jo a Nofear4 dojel v závodě 3 v čase 1:46, vzal si pohárek a zase na těch laminátech bez SPZ, světel, blinkrů a zrcátek odjel do Prahy na noční. A pak že neni jinej :-)